O Krtečkovi

Krteček a jeho kamarádi jsou velmi oblíbení dětští hrdinové. Krteček, zajíček, ježeček, myška, žabky, veverka, včeličky a další zvířátka jsou kamarádi a zažívají spolu s dětmi velká dobrodružství. Kdo ale za příběhy Krtka je?

Autorem příběhů o Krtečkovy je režisér a výtvarník Zdeněk Miler (1921 - 2011).

Pohádka o Krtkovi je jeho nejslavnějším dílem. O Krtečkovi je natočených 49 dílů, je to v podstatě krátký animovaný film. Děti se s ním nejčastěji setkávají už ve Večerníčku. Krteček je skvělý v tom, že s dětmi komunikuje beze slov, jen pomocí citoslovcí a posunků. Jediný mluvený krátký filmek o Krtečkovi je první díl, Jak krtek ke kalhotkám přišel. Ostatní jsou už beze slov.

Kromě příběhů o Krtkovi je pan Miler autorem také série animovaných filmů o Cvrčkovi (Cvrček a housličky, Cvrček a slepice), pak také o Štěňátku (určitě znáte příběh Jak sluníčko vrátilo Štěňátku vodu nebo Jak Štěňátko chtělo malé pejsky).

Dále ilustroval pohádku O veselé mašince, Cesty formana Šejtročka, pohádku Kubula a Kuba Kubikula nebo Pohádkového dědečka.

V současnosti se o odkaz Zdeňka Milera stará společnost Little mole a. s.,  která je držitelem licence autorských práv k užití postavičky Krtečka a je oprávněna tato práva předávat třetím osobám. Například společnosti Bino, která je autorem dřevěných hraček s Krtečkem na našem e-shopu.

U nás máme s Krtečkem spoustu hraček - švihadlo, domino, kostky, stoleček, puzzle, odrážedlo a další stále přidáváme.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.