8 důvodů, proč doma musíte mít dřevěné hračky

V obchodech se na nás valí obrovské množství jakéhokoli zboží, zubních past najdete až 40, sladkosti by se daly počítat na stovky. Stejně tak je tomu u hraček. A všechny vypadají zajímavě, barevně, blyštivě a zkrátka lákavě. Proč je ale dobré sáhnout po těch ze dřeva a přiblížit se zase o kousek blíž přírodě?

 

  1. Příjemný materiál na pohmat a vůni

Dřevo je příjemný materiál na pohmat, nebývá chladný jako jiné materiály. A ještě má příjemnou vůni a přirozené barvy, které pozitivně působí.

  1. Bezpečnější a hygieničtější, nezpůsobuje alergie

Dřevo se opracovává náročněji než je například výroba plastu, proto bývá jednodušší a díky tomu nemívá nebezpečné hrany. Zároveň je snadno omyvatelné a nezůstává ve spárách špína. Dřevěné hračky navíc zpravidla při použití nátěru bez chemikálií nezpůsobují alergie.

  1. Je to pro všechny

Dřevěné hračky jsou většinou vhodné pro děti již od narození až po předškoláky. I pro školáky se ale vyrábějí, jedná se například o hlavolamy, hry, šachy nebo třeba hudební nástroje.

  1. Tuzemští výrobci

Dřevěné hračky bývají většinou vyráběny v České republice, takže navíc podporujete české výrobky.

  1. Vzdělávací funkce (základy počtů, hodiny)

Hračky ze dřeva mají ještě jednu velikou výhodu, jsou vyráběny tak, aby vzdělávaly děti.
Pro nejmenší jsou vhodné především pro svou jednoduchost, malé děti vnímají hlavně očima a je vhodné, aby se rozvíjely samy – pomocí vlastních nápadů a představ. Při jednoduchosti tak dochází k rozvoji paměti, tvořivosti a motoriky. 
Pro předškoláky a starší děti naopak mají přidáno edukativní funkce. Jedná se například o učení se tvarů, základy počtů, učení se hodin nebo o všestrannou fantazii a rozvoj technického myšlení u fantastických kuličkových dráhách (pro menší i pro větší).

  1. Ekologický materiál

Dřevo je nejen příjemný materiál na dotek, ale také se jedná o přírodní a obnovitelný zdroj.

  1. Téměř nerozbitné

Hračky vyrobené ze dřeva jsou kvalitnější a díky tomu jsou prakticky nerozbitné. Vydrží vám tak delší čas, někdy si s nimi hraje i několik generací.

  1. „My to měli taky!“

A závěrem jeden důvod, kdy vám říká především srdce, že chcete mít dřevěnou hračku doma – „Tyhle kostky jsme měli doma!“ A taková nostalgie je super. Zároveň od dob, kdy jsme dřevěné hračky měli doma my, se technologie pro jejich výrobu posunula, výrobci nezaspali a jsou hračky inovativnější. Můžete tak na dřevěné hračce objevit i oblíbené postavičky nebo zvířátka.  

 

A co vy? Máte doma už hračku ze dřeva? A která u vás vítězí?

Můžete nás sledovat na Facebooku nebo nám hračku okomentujte na e-shopu. Vaše dotazy můžete směrovat i na náš e-mail jojky.hracky@email.cz.

 

 

Další články:

Jak si jinak vyhrát s hracími kostkami - 5 tipů pro děti od 6 měsíců

6 hraček, které nikdy nezestárnou

Jak a kdy učit děti hodiny?

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.